Elektrolytický nápoj s himalájskou soľou

image_452

Prečo naše telo potrebuje elektrolyty?

V skratke, elektrolyty sú soli, konkrétne ióny v soli. Elektolyty potrebujú naše nervové, svalové a srdcové bunky na udržanie napätia v ich bunkovej membráne kde vykonávajú elektrické impulzy (nervové impulzy, svalové sťahy).

www.antiage.sk

Čo sú elektrolyty a prečo ich potrebujeme?

Stručne povedané, elektrolyty sú v podstate soli - konkrétne ióny soli.

V období hnačiek a črevných chrípok človek stráca elektrolyty, ktoré treba doplniť. To ale platí aj pre športovcov, ktorí potením strácajú cenné elektrolyty, hlavne sodík a draslík.

Opaľovaním tiež stráca telo elektrolyty. Väčšina elektrolytových nápojov obsahuje chemikálie, cukor, farbivá a arómy. Preto stavte na domáci elektolitický drink z citróna a himalájskej soli. Na ochutenie použijeme med. Tento nápoj pripravíte za okamih. Odporúčam pre ľudí, ktorí sú dlhšie na slnku, športovcov, chorých ľudí ale aj pre tehotné a dojčiace ženy.

 

Účinné látky

Citrusové plody - Citrusové plody sú bohaté na elektrolyty a citróny sú ich najbohatším zdrojom. Prírodné cukry v týchto ovocných šťavách tiež pomáhajú udržať energiu počas tréningu a urýchľujú regeneráciu. Céčko posiľňuje imunitu. Predchádza prechladnutiu a chrípke.

Med – Organický med je plný prírodných enzýmov a minerálov. Obsahuje ľahko stráviteľné cukry, ktoré udržiavajú energiu aj počas vyššej fyzickej záťaže, cvičenia. Je to prírodné antibiotikum.

Himalájska soľ - Obsahuje 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov, presne ako ľudské telo, pôsobí detoxikačne, odbúrava stres, vyčerpanosť, poruchy spánku, okysličuje organizmus, dodáva koloidné minerály a posilňuje telo, prebúdza vlastnú liečivú silu tela, posilňuje imunitu a metabolizmus

Kokosová voda - Obľúbený zdroj elektrolytov . Obsahuje 5 dôležitých minerálov: draslík, horčík, vápnik, sodík, fosfor. Kokosová voda je jedna z najväčších zdrojov elektrolytov na svete. Zložením sa podobá na našu krvnú plazmu, preto ju je možné použiť k zvýšeniu objemu krvi ako ideálnu núdzovú transfúziu krvnej plazmy. To je dôvod, prečo bola používaná počas vojnových čias ako náhrada krvi a zachránila mnoho životov počas dlhých a zničujúcich bitiek.

 Doplní organizmus o dôležité elektrolyty, ktorých nerovnováha môže viesť dokonca až k hypertenzii alebo vysokému krvnému tlaku. Jeho účinky ocenia ľudia po prehýrenej noci. Zbaví bolestí hlavy a zároveň doplní stratené tekutiny.

 

Návod na prípravu elektrolytického nápoja:

Ingrediencie:

½ šálky čerstvo vylisovanej pomarančovej štavy

¼ šálky čerstvej citrónovej šťavy

2 šálky vody (filtrovanej ), prípadne kokosovej vody

2 lyžice medu alebo javorového sirupu

1/8 lyžičky himalájskej soli alebo morskej soli (himalájska soľ má 84 stopových prvkov)

 

Postup:

Všetky vyššie spomenuté položky dajte do mixéra a  pomixujte.

Pozrite si tiež:

image_188

DVD tvárová gymnastika-25 cvikov pre krásu tváre, krku a očí

Sme zvyknutí cvičiť , chodíme do posilňovne aby sme spevnili telo,  mali pevné paže , štíhle nohy a pevné bruško. Ale zabúdame  na svaly tváre. A práve tvár je to prvé, čo nás prezentuje. ... čítať ďalej »
image_462

Odstráňte vrásky medzi obočím masážami, cvičením a maskami

Aj Vás trápia tie nevzhľadné ryhy medzi obočím? Pokiaľ ste zástancom prirodzenosti a odmietate botox, tento článok je práve pre Vás  čítať ďalej »
image_467

5 cvikov pre mladšiu pleť

Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodnou voľbou pre každého. Tvárová gymnastika je prirodzenou a najlacnešou metódou predchádzania tvorby vrások, udržaniu mladej a zdravej pokožky čo najdlhšie, ako aj vhodnou voľbou pre ... čítať ďalej »
image_351

8 tipov ako vyhladiť vrásky okolo očí

Vrásky pod očami spôsobujú, že vyzeráme staršie a unavene. Sú prvým znakom starnutia pleti a často sa objavujú oveľa skôr akoby sme si želali. Koža je v tejto oblasti veľmi jemná a citlivá a často býva ... čítať ďalej »