3 účinné cviky na spevnenie ochabnutých očných viečok

image_450

Oči sú oknom do duše, ale faktom je, že starnutie sa na tejto partii ukáže najskôr. Zvädnutý výzor očí dodáva unavený vzhľad, ktorý vôbec nemusí súvisieť s našim životným štýlom a vôbec nemusí odrážať váš celkový zdravotný stav. Vnútorne sa možno cítime fajn, zdravo a máme plno energie, ale tvár ostaným hovorí: “ Som unavená, bez energie a možno mám nejaké problémy“. 

Čo spôsobuje ochabnutie očných viečok? 

Vzhľadom k tomu, že koža okolo očí stráca pružnosť, môže vytvoriť voľné záhyby kože a zhoršiť problém. Svaly okolo očí tiež povoľujú, vekom pribudne tukové tkanivo ktoré obklopuje oči a spôsobí akési vydutie dopredu. To spôsobí tkz.“vrecovitý“ vzhľad na dolnom viečku.

Oxidačný stres je ďalšou hlavnou príčinou povolenej pokožky. Je dôsledkom zlých stravovacích návykov, vysokej konzumácie spracovyných potravín, tuku, cukru s nedostakom ovocia, zeleniny a nízkotučných zdrojov bielkovín. Výsledkom býva ochabnutie viečok, bledosť a vačky. O oxidačnom strese si povieme v nasledujúcom článku. 

Nechirurgický lifting horných očných viečok 

Našťastie tvárová gymnastika nám môže pomôcť k dosiahnutiu mladšieho vzhľadu. Cvičenie predchádza ďalšiemu uvoľnovaniu a rieši už aj povolené očné viečka. Nezabúdajte, že očné viečka a spadnuté obočie spolu súvisia. Takže musíme posilniť oboje. Starnutím začína aj obočie klesať a dodáva očiam unavený vzhľad. Oslabené svaly na čele sú priamo zodpovedné za klesanie obočia. 

Tvárová gymnastika na spevnenie horných očných viečok 

Cvik č.1

Posiľňuje oblasť obočia

1, Uvoľnite čelo.

2. Položte tri stredné prsty oboch rúk pod každé obočie, brušká prstov zoradených pozdĺž spodnej časti obočia.

3. Dlane uvoľnite, smerujú smerom dole ku tvári.

4. Jemne zatlačte obočie dohora prstami.

5. Zatlačte tak vysoko, ako je to možné, a potom jemne smerom von z tváre. Oči sú otvorené dokorán.

6. Teraz si predstavte že chcete silno zavrieť oči, zatlačte čelo a obočie smerom dole, ale nesmiete uvoľniť pozíciu rúk. Tie stále fixujú obočie na mieste.Vytvorí sa resistancia v oblasti obočia. Držte po dobu 5 sekúnd. Opakujte 5 až 10 krát. 

Cvik č. 2

K posilneniu očných viečok 

1. Zatvorte oči.

2. Položte ukazovák oboch rúk na viečka.

3. Bruškami ukazovákov vyviňte jemný tlak.

4. Teraz si predstavujte, že chcete otvoriť oči a vo fáze napätia držte resistanciu 5 sekúnd.

5. Opakujte 5 - 10 krát. 

Cvik č. 3

Posilňuje horné viečka. Precvičíme zdvíhač horných viečok a tým oko otvoríme.

1. Položte ukazovák pod obočie, takže sa môžete cítiť kosť obočia.

2. Držte pevne, pomaly zavrite oči.

3. Mali by ste cítiť mierny ťah od obočia až po viečko.

4. Teraz privrite viečka pevnejšie a vytvorte silnejší ťah.

5. Podržte 5 sekúnd.

6. Uvoľnite oči a opakujte 5 krát.

 Ebook zdarma sťahujte TU

http://www.tvarova-gymnastika.sk/Ebook 

Domáca liečba

1, Maska z vaječného bielka

Ak chcete okamžité a účinné riešenie, naneste malé množstvo vaječného bielka na viečka. Táto maska vypne, zdvihne uvoľnenú pokožku na viečkach aj v okolí očí. Aj napriek tomu, že sa jedná o dočasnú úľavu, dlhodobá aplikácia zvýši pružnosť pokožky. 

2, Lifting a vyhladenie od Medik8

Eyelift reprezentuje neinjekčnú technológiu pre vyplnenie rýh a vrások, navyše redukuje výskyt tmavých kruhov a opuchlín pod očami bez drastického prístupu. Eyelift neobsahuje parabény a petrochemické látky, takže je vhodný aj pre citlivú pokožku. https://www.antiage.sk/produkt/eyelift-vyhladenie-vrasok-okolo-oci/

Vyvážené a účinné zloženie zaručí nielen redukciu očných vrások, ale celkovú regeneráciu očného okolia.

Účinky

  • Posilňuje spojivové tkanivo okolo očí. Klinické štúdie potvrdili 32% obmedzenie opuchlín očí a 35% obmedzenie tmavých kruhov po 8 týždňoch. Stimuluje bunkovú komunikáciu a obnovu, čo významne pomáha redukovať jemné ryhy a vrásky okolo očí.

  • Hustá, ale napriek tomu jemná báza aktívne zavodňuje a obmedzuje stratu vlhkosti v citlivej oblasti okolo očí – očné okolie je regenerované.

  • Obsahuje špeciálne optické častice, ktoré odrážajú slnečné svetlo, aby vytvorili osobitné maskovanie cez tiene okolo očí.

Viac článkov o kráse očí

VRÁSKY POD OČAMI, POKLESNUTÉ VIEČKA A PRIEHLBINY?

SPEVNITE OCHABNUTÉ HORNÉ VIEČKA. 3 ÚČINNÉ CVIKY PRE KRÁSU OČÍ

11 TIPOV AKO ELIMINOVAŤ VRÁSKY A OPUCHY V OKOLÍ OČÍ

Pozrite si tiež:

image_188

DVD tvárová gymnastika-25 cvikov pre krásu tváre, krku a očí

Sme zvyknutí cvičiť , chodíme do posilňovne aby sme spevnili telo,  mali pevné paže , štíhle nohy a pevné bruško. Ale zabúdame  na svaly tváre. A práve tvár je to prvé, čo nás prezentuje. ... čítať ďalej »
image_462

Odstráňte vrásky medzi obočím masážami, cvičením a maskami

Aj Vás trápia tie nevzhľadné ryhy medzi obočím? Pokiaľ ste zástancom prirodzenosti a odmietate botox, tento článok je práve pre Vás  čítať ďalej »
image_467

5 cvikov pre mladšiu pleť

Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodnou voľbou pre každého. Tvárová gymnastika je prirodzenou a najlacnešou metódou predchádzania tvorby vrások, udržaniu mladej a zdravej pokožky čo najdlhšie, ako aj vhodnou voľbou pre ... čítať ďalej »
image_351

8 tipov ako vyhladiť vrásky okolo očí

Vrásky pod očami spôsobujú, že vyzeráme staršie a unavene. Sú prvým znakom starnutia pleti a často sa objavujú oveľa skôr akoby sme si želali. Koža je v tejto oblasti veľmi jemná a citlivá a často býva ... čítať ďalej »