Spodná kontúra tváre, ako ju spevniť a zabrániť jej uvoľňovaniu

image_447

Každý z nás starne. To je fakt. Ale starnutie sa dá prirodzene spomaliť, ak budeme vykonávať tie správne cvičenia. Existujú aj kozmetické a chirurgické zákroky, ale tie sú finančne nákladné a a bolestivé. Výsledky sú navyše často sporné. Niekedy vyjdú fajn, niekedy aj nie. Pýtala som sa aj plastického chirurga. Bolo mi povedané, že platysmu neradi operujú, nakoľko bývajú výsledky neuspokojivé a očakávania privysoké.

Takže, čo robiť?

 

Spodná kontúra tváre, ako ju spevniť a zabrániť jej uvoľňovaniu? 

Videla som veľa vydarených aj nevydarených chirurgických aj kozmetických zákrokov. Výsledky sú naozaj sporné a ľudia po čase nevyzerajú mladšie, vyzerajú iba ako starší ľudia s aplikovanými výplňami a pri niektorých ľuďoch mi aj napadlo, či z nich netrčí nejaký drôtik, alebo visačka s cenovkou:) 

Pravdou je, že tvárové cvičenia sú behom na dlhšiu trať, výsledky sa naozaj dostavujú pomaly a nepatrne, ale z dlhodobého hľadiska sú tým najlepším čo pre seba urobiť. Nič to nestojí a sú úplne zdarma. 

Vaša tvár rozpráva svoj životný príbeh, vyjadruje emócie a odovzdáva odkaz ostatným, inými slovami, vaša tvár komunikuje za vás. Ako dosiahnuť tvár peknú, prirodzenú? 

 

Prirodzená tvár 

Cvičenia tváre sú teda jasnou alternatívou kozmetických procedúr. Vybudované svaly pomáhajú nahradiť stratený tuk a kolagén, tiež doplnia stratený objem. 

Pokles pod bradou a v oblasti čeľusti býva bežným problémom u ľudí už okolo 40tky. Ovisnuté laloky nás robia staršími ako v skutočnosti sme.

 

Takže, ktoré svaly musíme posilniť?

 

 

Svaly dolnej čeľuste tváre sú: 

Massetter. Jeden zo svalov, ktorý sa používa pre žuvanie.

Pterygoideus externus. Žuvanie / žuvací sval, ktorý tiež umožňuje otvoriť ústa.

Pterygoideus internus. Žuvací sval, ktorý vám umožní zatvoriť ústa.

Platysma. Tento pás tenkých, širokých svalových vlákien nachádzajúcich sa pod kožou na oboch stranách krku, umožní vám tlačiť svoju dolnú čeľusť dole.

Depressor labii inferioris- sťahovač spodnej pery

Depressor anguliu oris- sťahovač ústneho kútika

 

Posilnenie týchto svalov pomože zdvihnúť svaly čeluste a vytónovať spodnú kontúru tváre. 

Nasledujúce cvičenie pomôže vytónovať svaly čeľuste. Nezabudnite, že výsledky sa dostavujú pomaly ale iste, zo začiatku sa budete musieť sústrediť na správnu izometriu, na napnutie a precítenie. Neskor si všimnete zmeny, jemné ale isté a z dlhodobého hľadiska podstatné. Praxou a pravidelným cvičením naberiete istotu a naučíte sa svaly presne odkrviť a napnúť.

 

Cvičme

Posaďte sa, chrbát je vystretý a ramená spustené. Šija je uvoľnená.

 

Cvičenie 1

 

Vysuňte bradu, hlavu držte rovno.

Spojte pery, počas cvičenia sú zavreté.

Zatlačte čeľusť dole a vysuňte ju zároveň dopredu a napnite svaly. Ústa sú stále zavreté.

Napočítajte do 10 a opakujte 5x.

Cítite napätie v spodnej kontúre tváre. 

 

Cvičenie

Zakloňte hlavu dozadu

So zavretými perami si predstavujte, že prežúvate potravu. Urobte 20 opakovaní. Nezabúdajte, že svaly musia byť napnuté a odkrvené. Ústa musia byť zavreté.

Opakujte 3x


Cvičenie 3

Toto cvičenie spevní krk, bradu, svaly čeľuste a líčka. Musíte byť uvoľnené a sústredené. Pozrite sa na strop tak že jemne zakloníte hlavu. Zatlačte jazyk na horné podnebie a predstavujte si, že prehĺtate.Otočte hlavu doprava a prehltnite. Jazyk musí byť pritlačený hore. Potom otočte hlavu doľava a zopakujte.

Opakujte 4x na všetky 3 strany, doprava, doľava a na stred.


 Viac cvičení v mojej knihe, ukáZka knihy zdarma TU

http://www.tvarova-gymnastika.sk/Ebook

Pozrite si tiež:

image_188

DVD tvárová gymnastika-25 cvikov pre krásu tváre, krku a očí

Sme zvyknutí cvičiť , chodíme do posilňovne aby sme spevnili telo,  mali pevné paže , štíhle nohy a pevné bruško. Ale zabúdame  na svaly tváre. A práve tvár je to prvé, čo nás prezentuje. ... čítať ďalej »
image_462

Odstráňte vrásky medzi obočím masážami, cvičením a maskami

Aj Vás trápia tie nevzhľadné ryhy medzi obočím? Pokiaľ ste zástancom prirodzenosti a odmietate botox, tento článok je práve pre Vás  čítať ďalej »
image_467

5 cvikov pre mladšiu pleť

Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodnou voľbou pre každého. Tvárová gymnastika je prirodzenou a najlacnešou metódou predchádzania tvorby vrások, udržaniu mladej a zdravej pokožky čo najdlhšie, ako aj vhodnou voľbou pre ... čítať ďalej »
image_351

8 tipov ako vyhladiť vrásky okolo očí

Vrásky pod očami spôsobujú, že vyzeráme staršie a unavene. Sú prvým znakom starnutia pleti a často sa objavujú oveľa skôr akoby sme si želali. Koža je v tejto oblasti veľmi jemná a citlivá a často býva ... čítať ďalej »