Vyrobte si vlastný chemický peeling s aspirínom doma

image_449

Tento peeling s aspirínom pomôže eliminovať jazvy, vrásky, akné a nečistú pleť. Experti tvrdia, že aspirín eliminuje odumretú pokožku a regeneruje. Pritom je to cenovo dostupný a bez chemických prísad.

Odporúčam aplikovať vo večerných hodinách pred spaním. Nasledujúci deň odporúčam vhodnú ochranu pred slnečným žiarením. Táto peelingová maska je vhodná na hĺbkové prečistenie pokožky, pehy, škvrny, jazvy.

Čo by ste mali zvážiť pred aplikáciou tejto peelingovej masky? Masku aplikujte najprv na malé miesto na tvári, aby ste sa ubezpečili že nemáte žiadnu alergiu.

 

Aspirín

Aspirín je jedným z najpopulárnejších voľne predajných liekov na trhu. Väčšina žien nevie, že táto zložka môže mať aj veľa výhod pre starostlivosť o pleť vďaka svojej schopnosti obnoviť pokožku a znížiť výskyt škvŕn.

Je to vďaka vysokému obsahu beta-hydroxykyselín v aspiríne, tuku rozpustným zložkám, ktoré sa pridávajú do kozmetických výrobkov, ako sú krémy, masky a peelingy. Tieto kyseliny obnovujú pokožku, zlepšujú tón pleti a odstraňujú odumreté kožné bunky.

Ako by to nestačilo, aspirín je tiež skvelou protizápalovou liečbou, ktorá pomáha v boji proti akné a zabraňuje zjazveniu.

 

Ako si urobiť aspirínovú masku?

Vzhľadom k tomu, že je to pomerne agresívnejšia liečba, odporúčam ju vykonávať vo večerných hodinách a vyhnúť sa na slnku. Neprežeňte to!

Až 3 krát za mesiac a dosť!

 

Recept

Potrebujeme

5 tabliet aspirínu

2 lyžice medu (15 g)

1 lyžicu bieleho jogurtu (15 g) 

Príprava

Rozdrvte aspirín v mažiari, kým sa nevytvorí jemný prášok. Premiešame s dvoma lyžicami medu a jogurtom. Vznikne jemná pasta. 

Použitie

Umyte si tvár. Uistite sa, že ste odstránili všetky stopy make-upu.

Namočte žinku, alebo malý uterák do horúcej vody a jemne priložte na tvár na 30 sekúnd. Tým sa otvoria póry. Naneste na tvár v tenkej vrstve. Nechajte účinkovať najmenej 20 minút, ale nie viac ako pol hodiny.

Akonáhle čas vypršal, opláchnite túto kúru teplou vodou a aplikujte hydratačný krém.

 

Ako peeling

Pokiaľ vás trápi nadmerné mastenie pokožky a chcete peeling, ktorý ošetrí pokožku a maz súčasne stiahne, vyskúšajte aspirín. Jednoducho ho podrvte, pridajte citónovú šťavu a aplikujte na tvár pomalými krúživými pohybmi. Po niekoľkých minútach zmyte.

 

Záverečné odporúčania

 

Starostlivosť o kožu po peelingu

V nasledujúcich dňoch po pleelingu je dôležité aplikovať opaľovací krém s vyšším faktorom, nakoľko bude pleť je citlivá na slnko. Ak budete postupovať podľa pokynov a opatrne, začnete si všímať výsledky po prvom mesiaci a budete mať viac žiarivú a omladenú pokožku.

Masku aplikujte aj na iné časti tela ako je podpazušie, lakte a kolená, kde je pokožka hrubšia z dôvodu hromadenia odumretých kožných buniek.

Pozrite si tiež:

image_188

DVD tvárová gymnastika-25 cvikov pre krásu tváre, krku a očí

Sme zvyknutí cvičiť , chodíme do posilňovne aby sme spevnili telo,  mali pevné paže , štíhle nohy a pevné bruško. Ale zabúdame  na svaly tváre. A práve tvár je to prvé, čo nás prezentuje. ... čítať ďalej »
image_462

Odstráňte vrásky medzi obočím masážami, cvičením a maskami

Aj Vás trápia tie nevzhľadné ryhy medzi obočím? Pokiaľ ste zástancom prirodzenosti a odmietate botox, tento článok je práve pre Vás  čítať ďalej »
image_467

5 cvikov pre mladšiu pleť

Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodnou voľbou pre každého. Tvárová gymnastika je prirodzenou a najlacnešou metódou predchádzania tvorby vrások, udržaniu mladej a zdravej pokožky čo najdlhšie, ako aj vhodnou voľbou pre ... čítať ďalej »
image_351

8 tipov ako vyhladiť vrásky okolo očí

Vrásky pod očami spôsobujú, že vyzeráme staršie a unavene. Sú prvým znakom starnutia pleti a často sa objavujú oveľa skôr akoby sme si želali. Koža je v tejto oblasti veľmi jemná a citlivá a často býva ... čítať ďalej »